Rózsahegy
DAC 1904 - MFK Rózsahegy
Szlovák Kupa - Slovnaft Cup, Negyeddöntő • sze 28.2.2024, 17:30 • MOL Aréna
Gólok: 72. Chrien 0:1
Játékvezető: Martin Dohál • Asszisztensek: František Ferenc, Martin Vitko • Néző: 6342
90
Eddig tartottak a "kupás" álmaink. Nincs más hátra, mint gratulálni a Rózsahegynek az elődöntőbe jutásért.
Andzouana megpattanó lövése köt ki a kapus kezében. Lesz még lehetőségünk?
Egy lapos lövés, de nem arra a kapura, amelyikre szeretnénk. Vendégszöglet következik. Mondani sem kell, nem sietik el.
90
5 percünk van még, hogy kezdjünk valamit az eredménnyel. Hajrá DAC!
90
Sárga lap a csapatnak MFK Ružomberok (Tučný).
89
Nagyon fogy az idő fiúk, nagyon fogy. Ramadan lágy labdáját húzza le a levegőből Frühwald, aki nagyon nem szeretné, ha tizenegyeseket kelle még ma védenie. Mi viszont annál inkább.
86
Barišić helyet mellé közelről, a B-középből közben jön a "Harcoljatok, harcoljatok!" – buzdítás.
84
Erősíti a csatársort Munoz, mást nem is tehet, hiszen muszáj gólt rúgnunk, ha nem akarunk itt elbúcsúzni a kupaküzdelmektől.
83
Csere a FK DAC Dunaszerdahely 1904-nél/nál:
lemegy Vitális, bejön Barišić.
81
Frühwald már az időt húzza a kirúgásnál. A játékvezető egyelőre csak szóban figyelmezteti, hogy ezt ne tegye, mert ismétlés esetén lapot kap érte.
79
Hihetetlenül betömörül a rózsahegyi védelem, de nincs min csodálkozni, ha bő tíz perc múlva is ez lesz az eredmény, ők lesznek a legjobb négy között a kupában. Mi ezt nem akarjuk, de ahhoz gólt, gólokat kell rúgnunk a rendkívül izgalmasnak ígérkező hajrában.
78
lemegy Yapi, bejön Koné.
76
Csere a MFK Ružomberok-nél/nál:
lemegy Chrien, bejön Tučný.
75
Eddig sem volt rossz ez a meccs, leszámítva az előbb történteket, de most lesz igazán éles ez az utolsó 15 perc. Döntetlen esetén 11-esek jönnek.
74
Vezet a vendégcsapat. A csereként beállt Hladík hosszú oldalá átadását visszafejelik, Chrien pedig kapásból a kapu közepe durrant ballal – 0:1
70
Sárga lap a csapatnak MFK Ružomberok (Lavrinčík).
67
Nagy helyzet! Gruszkowski beadását Jürgens fejéről megy mellé. Sokan már bent látták a labdát a kapuban. Gyerünk, fiúk, tegyünk rá még egy lapáttal!
66
6342-en vagyunk jelen a MOL Arénában
65
Ramadan keresztlabdáját Yapi lesen veszi le.
63
Boďa és Kacharaba ugrik jó magasra Popović előtt. Összefejel a két srác, mindkettőt ápolni kell, emiatt áll most a játék.
59
A meccs legnagyobb helyzete marad ki!
Ramadan nagyszerű labdát ad Jürgensnek, akinek bőven van ideje eldönteni, hová rúgja a labdát, mivel se mellette, se előtte nincs senki, csak a kapus. Jürgens végül a hosszú sarkat választja, laposan küldi meg a labdát, ami centikkel megy mellé.
57
lemegy Šefčík, bejön Hladík.
55
Dimun lövése is levágódik. Fokozzuk a nyomást, nem szeretnénk, ha büntetőrúgásokkal dőlne el a továbbjutás.
54
Jürgens jó érzékkel csen el egy elrontott passzt, várja a társait, akik érkeznek is, de csak sarokrúgás lesz a tetszetős támadásból.
51
Yapi ott folytatja a beadásokat, ahol az első félidőben abbahagyta. Kár, hogy ezúttal Frühwald kapus húzza le a labdáját.
50
Kacharaba tisztáz egy jó ütemű közbelépéssel.
45
A válasz: nem. Talán majd a második félidőben.
44
Kontrából támad a csapatkapitányunk, Andzouana. A 16-os vonaláról lövi el a labdát, de Gabrielt találja csak telibe, aki narancssárga mezt visel. Vajon belefér még a gól az első 45 percbe?
41
Šefčíket hagyjuk lőni, aki köszöni szépen, nem is utasítja vissza a felkínált lehetőséget. Szerencsére nem találja el jól a labdát, így Popovićnak nincs nehéz dolga.
39
Mojžiš lök egyet Trusán, amit a bíró le is fúj, de elég messze van a labda a kaputól. Vitális ívelését végül Kaša fejeli mellé.
36
Most Yapi ismétli meg vitális előbbi centerezését, sajnos ez a próbálkozás is hasonló véget ér, mind az előbbi. De a meccs így is jó, támadószellemben játszunk, és a élvezhető a játék.
35
Vitális is ismét jól látja meg a lehetőséget. Lapos, de erős labdát küld középre, de nem illeszkedik a labda Ramadan lábára, aki gólt rúghatna.
32
A meccse eddigi legnagyobb helyzete marad ki!
Vitális a hosszú oldalra küldi a labdát a sarokpontról, ahol a senki által nem védett Kacharaba érkezik nagy elánnal, majd mellé lő.
30
Taktikus meccset vív egymással a két csapat. Egy-egy próbálkozás már mindkét oldalon volt, de jobbára a mezőnyban zajlik a játék.
25
Andzoauan lövőkedve is megjön, 26-ról próbálkozik, a labda azonban Frühwald kapus ölelésében hal el.
23
Ramadan csinálja meg magának a cselt, és alakít ki lövőhelyzetet. El is vállalja, de sajnos egy kevéssel a léc fölé céloz. A lelátóról is a kispadról is tapsot kap viszont.
21
Gyönyörű egyérintős játék, a rózsahegyi védelem is csak nézi, mit csinálunk, de Jürgenstől az utolsó pillanatban elveszik a labdát, mielőtt még rázúdítaná.
20
Yapi ad középre, majd Jürgens lövi el erősen a labdát, de csak szögeltig jutunk.
19
Vitális nagyon akar, jó megoldásai vannak, leszámítva az előbbi sárgát érő megmozdulást.
16
Sárga lap a csapatnak FK DAC Dunaszerdahely 1904 (Vitális).
15
Újabb lehetőség adódik a "rózsák" előtt, Chrien azonban megteszi nekünk azt a szívességet, hogy elkönnyelműsködi a helyzetet.
15
Veszélyes beadás érkezik a kapunk elé bal oldalról, de kiváló ütemben érkezik Kacharaba is, aki szögletre tisztáz, pedig nincs egyszerű dolga.
12
Yapi két embert is befűz a tizenhatosban, majd lerántják, de érdekes módon a spori sípja nem szól. Pedig ez a lelátóról nézve egyértelmű tizenegyesnek tűnt.
8
Múdry emelitúl magasra a labdát Vitális feje mellett. A sértett végzi el a megítélt szabadrúgást, amely végül Dimun fejéről csúszik a kapu mellé.
6
A vendégek cseh és a mi spanyol edzőnk is az oldalvonal mellől dirigálja a saját csapatát.
5
Nagy hangerővel kezdi a szurkolást a B-közép. Ők is szeretnék, ha kedvenceink bejutnának a legjobb négy közé a kupában.
2
Martin Chrien távoli és gyengécske próbálkozását láthatták a nézők. Popović rutinosan engedte kigurulni a labdát a jobb oldali kapufa mellett.
1
A tét ma az elődöntőbe jutás. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, tizenegyesek döntenek majd a továbbjutásról.
Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30-kor kezdődik.